Bazény a atrakcie

Bazén v aquaparku Dunajská Streda

Návštevníci aquaparku Thermalpark Dunajská Streda môžu relaxovať v prírodnej mineralizovanej vode, ktorá vyviera z hĺbky 1600 metrov a jej teplota je 57°C. Stredne termálna voda má zvýšený obsah sodíka, hydrogénuhličitanov a fluoridov, je slabo alkalická. Voda má priaznivo účinkuje pri chorobách pohybového ústrojenstva

Bazény v Dunajskej Strede

V areáli aquaparku sa nachádza sedem bazénov, z toho sú dva kryté. Obľúbená je najmä Rotunda, ktorá je ako stvorená pre relax. Pri tomto bazéne  sa nachádza špeciálne pohyblivé sedadlo (výťah) do vody pre osoby s invalidným vozíkom. Pre plavcov je k dispozícii menší krytý plavecký bazén, telo si potom môžu zregenerovať v novom wellness bazéne.

Celoročne je však otvorený aj tzv. taliansky bazén so šikmým dnom, ktorý sa nachádza vonku, alebo tzv. relaxačný bazén. Pre tých, ktorí sa prišli do aquaparku zregenerovať je ešte pripravený aj rekreačný bazén so 120 metrov dlhým toboganom, ktorý je však otvorený len sezónne. Milovníci plávania si zase prídu na svoje vo veľkom plaveckom bazéne. Pre deti je určený bazén s 32°C vodou.

Vodné atrakcie v bazénoch

V bazénoch je možné nájsť masážne chŕliče, masáže chrbta a nôh, masážne lavice/masážne ležadlá, dnovú perličku, veľký vodný hríb, ako aj padajúcu vodu - jaskyňu.

Plavecký bazén